CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Czy masz jakieś pytania dotyczące Naturtint ? Odpowiadamy na najczęstsze pytania naszych klientów ? 

Masz dodatkowe pytania ?

W czasie ciąży zachodzi wiele zmian fizjologicznych i biochemicznych, co powoduje, że organizm jest znacznie bardziej wrażliwy. Dlatego zalecamy konsultacje z Twoim ginekologiem, który powinien zezwolić na stosowanie Naturtint. Przed aplikacją należy wykonać test alergiczny. 

Tak. Trwała koloryzacja może powodować nagłe alergie. Osoby z tatuażami powinny zwrócić na to szczególną uwagę.

 • Zdejmij kolczyki. Wyczyść i osusz mały obszar (1-2 cm) skóry za uchem i na wewnętrznej stronie łokcia.
 • Załóż dołączone rękawiczki i ostrożnie odkręć zakrętkę z buteleczeki emulsji koloryzującej (A) i aktywatora koloru (B).
 • W małej miseczce, za pomocą plastikowych przyborów wymieszaj małą ilość (w równych ilościach) emulsji koloryzującej (A) i aktywatora koloru (B), aż do pełnego wymieszania. Nie używaj metalowej miseczki lub metalowych przyborów. Natychmiast zakręć buteleczki dla zachowania zawartości do pełnego zastosowania 48 godzin później.
 • Nałóż wacikiem mieszankę na wyczyszczony obszar za uchem i na wewnętrznej stronie łokcia i zostaw do wyschnięcia. Następnie nałóż jeszcze 2 warstwy. Każdorazowo zostaw do wyschnięcia.
 • Zostaw mieszankę testową na skórze na co najmniej 48 godziny bez mycia, zakrywania lub dotykania miejsca nałożenia.
 • Jeżeli wystąpią jakiekolwiek oznaki reakcji, takie jak opuchlizna, zaczerwienienie, pęcherze, wysypka lub swędzenie w lub wokół miejsca nałożenia mieszanki oznacza to, że jesteś wrażliwa na jeden lub więcej składników mieszanki – BEZZWŁOCZNIE SPŁUCZ I NIE STOSUJ PRODUKTU.

To lekarz prowadzący – onkolog powinien zezwolić na stosowanie koloryzacji. Ważne jest wykonanie testu alergicznego przed zastosowaniem Naturtint.

Naturtint można stosować co 30 dni. Jest to przybliżony czas odrostu o około 1 cm.

Tak. NATURTINT jest porównywalny z koloryzacją na bazie amoniaku ?

Nie. Produkt jest przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia.

Zawsze z tworzywa sztucznego.

Objętości nadtlenku wodoru w Naturtint jest na poziomie od 20 do 40 jednostek objętości na aplikację. Każdy odcień zawiera minimalną skuteczną ilość nadtlenku wodoru w stężeniach od 6% do 12%. Zapewnia to lepszą tolerancję skóry głowy przy koloryzacji.

Należy aplikować na suche włosy.

Nie. Żaden z naszych produktów nie jest testowany na zwierzętach i są one odpowiednie dla wegan.

Tak. Naturtint został opracowany i przetestowany przez farmaceutów i dermatologów. W badaniach tych oceniano walory kosmetyczne produktu, jego tolerancję skórną oraz wpływ na płaszcz hydrolipidowy. W tym ostatnim badaniu zaobserwowano, że Naturtint szanuje naturalne mechanizmy ochronne skóry głowy.

Tak. Proces koloryzacji musi być ściśle przestrzegany, jak wskazano w ulotce. Każde odstępstwo od niej lub wprowadzenie w procesie kosmetyków zewnętrznych może wpłynąć na efekt końcowy.

Tak. Naturtint jest wzbogacony kwasem oleinowym pochodzącym z oliwek i olejem z nasion Meadowfoam w celu zwiększenia ochrony skóry głowy podczas procesu koloryzacji; jednak zawsze należy wykonać test alergiczny.

Nie. Naturtint jest przeznaczony wyłącznie do stosowania do włosów na głowie.

Nie. Naturtint można zastosować tylko wówczas jak zostanie wyeliminowany efekt koloryzacji henną lub inną koloryzację progresywną, najczęściej przez wymycie się barwnika podczas procesu mycia włosów.

Tak. Naturtint to trwała koloryzacja, która w 100% pokrywa siwe włosy. Farbowanie, które szanuje i chroni skórę głowy podczas procesu koloryzacji, zapewniając jednocześnie żywe kolory.

2 odcienie

 • Buteleczka z emulsją koloryzująca 60 ml.
 • Aktywator koloru (w butelce z aplikatorem) 60 ml.
 • Multipielęgnacyjna maska z komosą ryżową Mask 50 ml.
 • Rękawiczki ochronne.
 • Ulotka z instrukcją.

Tak. Drzewo baobabu, zwane „drzewem życia”, ma właściwości przeciwstarzeniowe, dodając włosom witalności i siły. Natomiast masło Shea głęboko nawilża i odżywia, przywracając jej naturalne piękno.

Nie jest to częste zjawisko, ale może wystąpić w przypadku delikatnej lub suchej skóry. Aby tego uniknąć, można nałożyć niewielką ilość wazeliny na czoło. Po zakończeniu procesu barwienia usuń wazelinę. Jeśli włosy są dość cienkie i na skórze głowy pojawiają się plamy, przed spłukaniem koloryzacji, zwilżyć koniuszki palców wodą i razem z farbą wmasuj w miejsca podatne na plamy.

Tak, pod warunkiem, że nie zmieszano w całości Koloranta i Utleniacza.